~ araştırma


-Pic-Talk

doküman
detaylı bilgi

pictalk platformu, görme engelli kişiler için açık kaynak bir ekosistem oluşturmayı hedeflemektedir. hem yazılım hem de donanım projeleri ile görme engelli kişiler için açık kaynak ürünler geliştirmeyi hedeflemektedir.

-Tele-Touch

detaylar gelecek...
teletouch uzaktan kontrol edilebilir bir robotik el. bu proje özellikle kontrol sisteminin farklı olmasından dolayı çok ilgi çekti.

-Görme Engelli Bireyler İçin Toplu Taşıma Yardımı Yapan Uygulama

detaylar gelecek...
Projede görme engelli bireylerin ulaşım sorunlarına çözüm üretmek amacıyla akıllı telefonlarla uyumlu toplu ulaşım sistemlerinde kullanılacak bir cihaz tasarlanmış ve tasarımı yapılan cihazın prototipi üretilmiştir.

~ serbest


  • salgitsin.com
  • üniversite öğrencilerinin ikinci el eşyalarının ilanlarını paylaşabilecekleri bir platform. kişiler üniversite mailleri ile sisteme kayıt olabilmekte ve güvenli bir alışveriş gerçekleştirebilmektedirler. şu an için 600’dan fazla aktif üyesi bulunmakta 15’den fazla notlarda faaliyet göstermektedir. salgitsin.com

  • projerehberi.org
  • lise yıllarında proje ve olimpiyatlar ile ilgili kişilere yardımcı olabilecek bir içerik sitesi. türkiye'de tübitak projeleri ve olimpiyatları hakkında en çok tıklanan sitelerden birisi. projerehberi.org

    ~ program


  • s_calc
  • this is a simple sexagesimal calculator. if you find any bug, error or further request please directly e-mail me. if you need source code ı can share with you.